Pivovar Lednice

Pivovar Lednice

Rezort Eisgrub je multifunkční objekt se sklepy a právě existence těchto sklepů vnukla společníkům myšlenku vybudování pivovaru.

Eisgrub = Lednice. Jedná se o německý název perly jižní Moravy, sídla s historickým zámkem, skleníky i rozsáhlým parkovým areálem. Ovšem, je to ale také název hotelového komplexu s wellness a pivovarem. Ještě je sice zčásti ve výstavbě, ale již teď můžete ochutnat piva, byť ještě ne vařená přímo v místě, ale ve spřáteleném pivovaru Němčice podle vlastní receptury. V zahradní restauraci s výdejním okénkem Pod Dubem zatím najdete v nabídce Lednický ležák 12° a Výčepní 7°.

Rezort Eisgrub je multifunkční objekt se sklepy a právě existence těchto sklepů vnukla společníkům myšlenku vybudování pivovaru. Společníků je celkem sedm, proto je v logu pivovaru obrácená sedmička (a zároveň to vyjadřuje L jako Lednice ). Technologie je z dílny firmy Nerez Grade Němčice nad Hanou. Varna o objemu 10 hl je dvounádobová + vířivka, kvasné tanky jsou 2 po 20 hl. Ležáckých tanků je 6x 20 hl a 4x 10 hl (ty jsou určené pro svrchně kvašená piva).

Pivovarská restaurace, v jejíž sklepích se pivovar nachází, je moderně zařízená. V objektu se nachází i víceúčelový sál (v patře nad samotnou restaurací) a v brzké době přibudou i pivní lázně. Venku se pak dostavuje, rovněž patrová, venkovní zahrádka, jejíž projekt získal cenu za architekturu. Až se všechno zaskví v plné parádě, máme se na co těšit.